![]() Στη σύσκεψη της Πέμπτης αποφασίστηκε να τροποποιηθεί το πρόγραμμα αναβάσεων και να μετατεθεί η προγραμματισμένη εξόρμηση στο όρος Όθρυς για μετά το Πάσχα. Την Κυριακή αναχωρούμε τις 8 (αυστηρά) από Ματσόπουλο για Λίμνη Πλαστήρα. Η πεζοπορία που θα πραγματοποιηθεί έχει ως εξής: Εκκίνηση από το ορειβατικό καταφύγιο Αγράφων(1500μ), ανάβαση στην Κορυφή Τέμπλα (1809μ) και στη συνέχεια επιστροφή με πεζοπορία μέχρι το χωριό Νεράιδα (1100μ). Εκτιμώμενος χρόνος 3-4 ώρες, μέτρια δυσκολία. Στον παρακάτω χάρτη μπορείτε να δείτε τη διαδρομή που θα ακολουθηθεί στο πρώτο κομμάτι ως της Τέμπλα. photo: http://www.4epoches-elati.gr/limni-plastita/
0 Comments
Leave a Reply. |
AuthorWrite something about yourself. No need to be fancy, just an overview. Archives
October 2018
Categories |